Program


Világvége szerelem

Világvége szerelem

Jantyik Zsolt és a PG Csoport: Világvége szerelem
Zenés kortárs keserédes.

Bemutató: 2011. március 11.

„Hány méter a szeretet?" Szerelem Debrecenben - szerelmes Debrecen - szerelmem, Debrecen...

Új "musical" vagy inkább "zenés kortárs keserédes" születik Debrecen legendás rock-együttesének dalaiból Vidnyánszky Attila rendezésében, mely egy debreceni lány és egy fiú szerelmének történetén és mára slágerré vált dalokon keresztül vall a városról.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. március 11. péntek, 19:00

A PG csoport a nyolcvanas évek végén alakult Debrecenben, a Kossuth Egyetem hallgatóiból. A zenekar az évek során koncerteket adott Moszkvában, európai turnén vett részt és eljutott az Egyesült Államokba is. Megnyerte a Marlboro Rock-In '95 hazai tehetségkutató versenyt, amelynek Svájcban rendezett nemzetközi gálájára is meghívást kapott, ahol olyan világsztárokkal léphetett fel, mint Bob Geldof, Neil Young és a Pearl Jam.

Jantyik Zsolt az együttes frontembere, énekese, Csokonai- és eMeRton-díjas szövegíró. A zenekar további tagjai: Jantyik Csaba (gitár), Fazekas László (bass gitár), Kiss Attila (dob). A lemezeiken olyan ismert zenészek működtek közre, mint Németh Alajos - Lojzi (Bikini), Tátrai Tibor, Lukács László (egykori PG tag, Tankcsapda) és Lovasi András (Kispál és a Borz). 2008-ban új CD-vel jelentkeztek „Nem sietünk sehová" címmel, amelyet egy jubileumi koncert-DVD egészített ki. A születő kotárs zenés keserédes egyik dala is e lemezen jelent meg.

„Megnőttek a fák a ház előtt,
a legkisebb ágnak is lombja nőt,
megöregedtek az állatok,
de régen voltam nálatok.

Apa pihen a fák alatt,

álmában gyermekként szalad,
Anya elteszi a befőttet,
ezek a gyerekek milyen gyorsan felnőttek.

Hány méter a szeretet, s ha mérhető ki méri meg?
Hány méter a szeretet, ami mindenhol mindennél édesebb?"

Szöveg: Jantyik Zsolt
Zene: PG Csoport

A zenekar tagjai:

Jantyik Zsolt - ének
Jantyik Csaba - gitár
Fazekas László - basszusgitár
Kiss Attila - dob

Ajánlatunk


Anette, a sikeres üzletasszony már elfelejtette, hogy milyen is a mindent elsöprő szerelem, de egy átlagos munkanapon váratlanul minden a feje tetejére áll. A kérdés, mi a fontosabb: revansot venni a múltbeli csalódásért, vagy adni még egy utolsó esélyt a nagy Ő-nek? Az eredetileg “A technikus” címen bemutatott darab 2011-ben Franciaországban az egyik legnagyobb irodalmi elismerésben, Molière-díjban részesült, melyet az adott év legjobb színpadi műve érdemel ki.

A Szente Vajk vezette, megújult Erkel Színház egyedülálló hangulatából és az olasz nyár életérzéséből született ez a könnyed, zenés előadás. Kisváros az olasz tengerparton, annak is varázslatos, napfényes főtere. Nem is lehet ennél jobb hely, hogy szerelemről, vágyról, tavaszról szóljanak az örökzöld slágerek. Imádnivaló, bolondos szereplők gabalyítják a szerelmi szálakat: Don Tomao, a korosodó amoroso, könnyűvérű szobalánya, egy leleményes panziósnő, a környék legpocsékabb kávéját felszolgáló presszós, az életunt milliomos és a többiek, mind kergetik az álmaikat, míg a komédia közepén ott áll szédülten egy magyar lány, Viktória, aki egy szót se ért olaszul. Ebből nem sülhet ki más, csak két és fél óra fergeteges vidámság.

Ajánló


Titkokkal teli játék az Orfeumban, ahol mindenkinek van veszítenivalója, de mindenkire boldog vég vár. Edvin herceg rajong Szilviáért, a Pesti…

Egy olasz halászfalu. Sós levegő. Pizzaillat. És lüktető feszültség. Üdvözlünk Chioggiában – egy isten háta mögötti tengerparti faluban, ahol a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!