12 DÜHÖS EMBER
Reginald Rose: 12 DÜHÖS EMBER
Reginald Rose: 12 DÜHÖS EMBER
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. május 24. vasárnap, 19:00
Tizenkét ember. Köztük egy ismert, hivatásos színésznő. Ő civil a tárgyalóteremben. Tizenketten egy tárgyalás után, összezárva. Van köztük bíró, ügyész, ügyvéd, joghallgató. Ők értik a bíróság nyelvét, de civilek a színpadon. Adott még egy hírigazgató, egy egyetemi docens, egy helytörténész, az egyetemi színház vezetője és egy biztosítási tanácsadó. Ők azok a kiválasztottak, akik Önök előtt érvelnek, vitáznak, döntenek egy fiatal fiú sorsáról: bűnös vagy sem?!
„Bárhogyan döntsenek is, döntésüknek egyhangúnak kell lennie. Amennyiben bűnösnek találják a vádlottat, a bíróság nem fog kegyelmet gyakorolni. Ebben az esetben kötelező meghoznom a halálos ítéletet.”
Egy kiélezett helyzetben találkozik csupa egymás számára ismeretlen ember. Meg kell találniuk a közös hangot, miközben mindannyian a saját igazukat hangoztatják. Kimondott szavaikkal talán nem is az igazságot keresik, csak megpróbálják elfedni saját sérelmeiket. Születhet-e kompromisszum, ha nincs egyetértés? Mi a nehezebb, meggyőzni a másikat vagy elfogadni a véleményét? A felelősségérzetünk csak addig tart, amíg nekünk kényelmes?
Országosan egyedülálló kezdeményezés jogi szakemberek részvételével a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti színház közös produkciójában.
Támogatók: Szegedi Tudományegyetem, Szegedi Nemzeti Színház, Szegedi Ítélőtábla (a Nyitott Bíróság Program keretében), Szeged Megyei Jogú Város, SZTE Kulturális Iroda, SZTE Állam- és Jogtudományi Kar, Országos Bírósági Hivatal, Universitas – Szeged Nonprofit Kft., SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék, Katház Közhasznú Nonprofit Kft., Szegedi Egyetemi Színház, Délmagyarország, Rádió 88, VTV Szeged.
A színdarab Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre. A mű Fábri Péter képviseletében a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerül előadásra.
1. esküdt (Elnök) Dr. Forrai Miklós ügyész, Szegedi Járási Ügyészség
2. esküdt Németh György Attila egyetemi hallgató (SZTE ÁJTK)
3. esküdt Dr. Kosztolányi József egyetemi docens (SZTE TTIK)
4. esküdt Dr. Nagy Erzsébet bíró, Szegedi Ítélőtábla
5. esküdt Spitzer Jenő egyetemi hallgató (SZTE ÁJTK)
6. esküdt Varga Norbert művészeti vezető, Szegedi Egyetemi Színház
7. esküdt Dr. Ragány Zoltán ügyész, Szegedi Nyomozó Ügyészség
8. esküdt Dr. Hegedűs István bíró, büntető kollégiumvezető, Szegedi Ítélőtábla
9. esküdt Fekete Gizi színművész, Szegedi Nemzeti Színház
10. esküdt Dr. Magyarossy József ügyvéd
11. esküdt Gyorgyev Bránimír Magyarországi Szerb Színház
12. esküdt Kiss Máté hírigazgató, Rádió 88
Őr Nyéki Tamás helytörténész
Bíró (hangja) Dr. Harangozó Attila bíró, elnök, Szegedi Ítélőtábla
A Kölcsönlakás egy vérbő brit vígjáték, tele félreértésekkel, titkolt afférokkal és őrült helyzetekkel. A történet egy látszólag ártatlan lakáscserével indul, amikor Henry kölcsönkéri barátja, Philip lakását egy titkos randevúra. Csakhogy hamarosan mindenki más is pont ugyanarra a lakásra tart igényt – más és más célból. A szereplők sorra bukkannak fel, miközben próbálják titkaikat leplezni és a helyzetet kezelni. A félreértések lavinája azonban megállíthatatlanul gördül tovább. Az írópáros sziporkázó humorral mutatja be az emberi gyarlóságokat pörgős tempóval, elsőrangú helyzetkomikummal. A nevetéssel teli, könnyed színházi este garantált szórakozás, ahol senki sem az, akinek látszik!
Titkokkal teli játék az Orfeumban, ahol mindenkinek van veszítenivalója, de mindenkire boldog vég vár. Edvin herceg rajong Szilviáért, a Pesti Orfeum csillagáért, de arisztokrata családja ellenzi a rangon aluli kapcsolatot. Edvin szülei mindent elkövetnek, hogy visszacsalják fiukat Bécsbe, hogy ott eljegyezze unokahúgát, Stázi grófnőt. A cselekményt a kedves, bolondos Bóni gróf és Feri bácsi, az orfeum törzsvendégei bonyolítják. A végén persze mindenki boldog lesz szíve választottjával.
Egy fiatal pár és egy idős hölgy eltartási szerződést kötnek, a fiatalok bekötöznek a hölgy lakásába. Ám Mici, a hajdani…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!